ABOUT

We believe that constant development is the key to great and successful ideas. Achieving effective results is not just a phrase for us but everyday motivation. The moment we set goals with our clients, they also become our goals. Each brief is an opportunity for us to create something great and valuable together. We never give up, even when it comes to big challenges. We are inventive, hungry for new information and always looking for the best solution. We love what we do and put a piece of ourselves into each and every project. That's why we are not afraid to say:

„We take it personally“

OUR STRENGTHS

We realize that good idea is essential. But the truth is that a good idea is not enough. We need to bring it to life - involve all relevant channels and use as much our knowledge and experience from the world of marketing as possible.

Online

Living in a strong digital age with online advertising on the forefront is no secret anymore. We enjoy watching what a well-targeted campaign can achieve. We enjoy all of the opportunities offered by the online sphere. In Liči we create strategies for social networks, PR articles, mailing campaigns and much more regarding to our clients' goals.

Offline

A truly successful campaign needs a right mix of marketing channels. Outdoor ads, radio spots, print materials, corporate identity - we always choose the most effective formats placed the way they hit as many people as possible.

Video

Videos are a powerful marketing tool attracting public attention. We create various types of promotional videos, product animations, brand awareness videos or short animated social networking posts. Videos are a great complementary channel used in campaigns to make them more memorable.

OUR WORK

We deliver outputs that make our clients and us happy and fully satisfied.

Alpro

view more

Slovnaft

view more

Fit&co

view more

Kartalin

view more

Subway

view more

Domino's Pizza

view more

Aupark

view more

Penta

view more

Helske

view more

Ultimuv

view more

Piqipi

view more

Other works

view more

SOME OF OUR CLIENTS

HĽADÁME NOVÉ ZVERY

Executive personal assistant

Executive personal assistant

Za každým úspešným riaditeľom je... dobrý executive assistant! Ten náš pracuje na mnohých projektoch a hľadá niekoho, kto mu pomôže efektívne rozvrhnúť pracovný čas.

Aká je náplň práce?
Tvoja úloha v jednej vete? Byť support a pravá ruka riaditeľa.

Náplňou tvojich dní bude odbremeniť riaditeľa od povinností a uľahčiť mu tak každodenný pracovný život. Budeš zodpovedný/á za jeho kalendár a za to, aby na každý meeting (aj ten online) prišiel včas a nabriefovaný. Ako osobný asistent/ka sa staneš súčasťou stretnutí a na vlastnej koži zistíš, ako funguje obchod, aké procesy i úskalia zahŕňa. Často využívané budú aj tvoje vodičské schopnosti, keďže práca si vyžaduje aj šoférovanie.

Čo od teba očakávame?
Vždy prirodzene uvažuješ o dva kroky napred? Ak dokážeš riešiť problémy s chladnou hlavou a slovo zodpovednosť sa používa ako synonymum tvojho mena, žiadne (ďalšie) magické schopnosti nepotrebuješ.

Hľadáme človeka, ktorý nie je za volantom iba z nutnosti (aktívny vodič). Proaktívny postoj k práci a vymakané organizačné schopnosti sú v tomto prípade viac, ako akýkoľvek skill set. Pozíciu chceme obsadiť výnimočnou osobnosťou, ktorú bude práca baviť a bohaté skúsenosti jej budú prínosnou odmenou.

Čo ponúkame?
Ak hľadáš 9-5 zamestnanie, toto nebude nič pre teba. Máš obchodného ducha a chceš ho rozvíjať? Skvelé! Ponúkame ti vstupné dvere do sveta reálneho podnikania, ktoré si vyžaduje aj prácu v iných, než bežných hodinách. Pozícia je vhodná pre mladého, dynamického a odhodlaného človeka. Ambiciózni absolventi sú viac než len vítaní!

Druh pracovného pomeru: Full Time/Živnosť
Mzda: 900-1300 €
Nástup: ASAP


Napíš nám